Încrederea în mass-media din România este sub 30%. Doar guvernul și parlamentul sunt instituțiile în care românii au și mai puțină încredere.
Cum am ajuns aici? Sabina Fati argumentează pentru Deutsche Welle că o parte din rău sunt banii publici pe care partidele îi împart netransparent presei.
Mulțumim